Event Wise jest jednym z najdłużej organizowanych treningów przez Olde Vechte Foundation. Nasza koleżanka Marlena uczestniczyła w jego 38. edycji.  To bardzo intensywny trening rozwoju osobistego, w którym uczestnicy nabywają praktyczne umiejętności i narzędzia, by z satysfakcją i lekkością sięgać po swoje cele osobiste i zawodowe.

Dlaczego stale współpracujemy z Olde Vechte i wysyłamy na ten trening kolejnych uczestników? Ponieważ jest to trening mocy, odkrywania siebie w różnych, czasem bardzo zaskakujących sytuacjach, kształtowania proaktywnej postawy wobec życia i znajdowania odpowiedzi na pytanie, które stanowi jego kluczowe motto: Co udajesz, że nie wiesz? (ang. What are you pretending not to know?).

Jest to jedno z doświadczeń, które długo pozostaje w pamięci i uruchamia procesy zmiany w sposobie reagowania na sytuacje, które stawia przed nami życie. Jedno jest pewne – z tego treningu każdy wraca odmieniony. Poniżej znajdziecie relację Marleny. Jeśli poczujesz, że Event Wise Cię woła 🙂 zapraszamy do kontaktu!

W dniach 29 października – 4 listopada 2021  r. miałam przyjemność uczestniczyć w treningu Event Wise. W jego 38. edycji wzięło udział 38 uczestników z krajów europejskich, a także spoza Europy.

Fundacja Olde Vechte położona jest w pięknym zakątku – w najbliższym otoczeniu znajduje się staw oraz mały park. Uczestnicy zakwaterowani byli w zabytkowym dworku. Szkolenia odbywały się zarówno na sali, jak również na świeżym powietrzu, co było dla mnie miłym zaskoczeniem.

Przez całe szkolenie towarzyszyło mi uczucie, że dzieje się właśnie w moim życiu coś ważnego i coś bardzo intensywnego. Konieczne było, aby cały czas w szkoleniu czynnie uczestniczyć, być w pełni zaangażowanym, aby jak najwięcej się dzięki temu nauczyć. Co szczególnie przypadło mi do gustu to fakt, że wielu procesom towarzyszyła muzyka. Utwory muzyczne były bardzo starannie dobrane do danej sytuacji. Nawet melodią zaczynały się każde nasze zajęcia. Nie brakowało też tańca i wszelkiego rodzaju ruchu. Z przyjemnością obserwowałam progres swój oraz swoich nowych znajomych jeśli chodzi o otwartość na wyrażanie swoich emocji ruchem.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak precyzyjnie było wszystko zorganizowane. Nie musieliśmy się o nic martwić, o nic troszczyć, wszystko było dla nas przygotowane zawsze na czas.  Trudno też nie wspomnieć o charyzmatycznych prowadzących oraz ich zaangażowanych pomocnikach. Posiadali bardzo oryginalne techniki i narzędzia pracy.

Ze szkolenia wyniosłam bardzo wiele prawd na temat życia oraz siebie. Niektóre fakty były dla mnie zupełnie nowe, inne, sądzę, że podświadomie znałam, lecz… udawałam sama przed sobą że tego nie wiem. Nauczyłam się tego, że warto się czasem zatrzymać, znaleźć sukcesy w swoim życiu i cieszyć się nimi. Doświadczyłam tego, że wszystko czego potrzebuję właściwie już mam. Przekonałam się także, że wiele więcej można osiągnąć, kiedy otworzymy się na współpracę z innymi. Nigdy warto się poddawać, bo rozwiązanie problemu może przyjść w najmniej oczekiwanej sytuacji.

To szkolenie było dla mnie jedną z najlepszych inwestycji w siebie, swój rozwój osobisty. Nie zdobyłabym się na to, gdyby nie pomoc Fundacji Wspierania Rozwoju „Innowator”. Wszystkim serdecznie polecam wzięcie udziału w kolejnej edycji szkolenia „Event Wise”, pozostawia niezapomniane wrażenia, pozwala odkryć siebie,  poznać historie innych ludzi z innych zakątków świata, a także nawiązać przyjaźnie na całe życie.

Trening został zrealizowany w ramach naszego autorskiego projektu Wider Horizons. Projekt jest finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.