fbpx

AKTUALNOŚCI

Train the trainers w Limassol

Bartosz Krupa

7 PAŹDZIERNIK 2019 r.

W dniach 30 września – 4 października 2019 r. jeden z naszych trenerów uczestniczył w szkoleniu „Train the Trainer”, realizowanym przez Dorea Educational Institute w Limassol na Cyprze. Szkolenie jest kolejnym etapem naszego projektu ELEVATE.

Poniżej przedstawiamy relację z tego, co wydarzyło się w trakcie szkolenia.

Głównym celem szkolenia „Train The Trainer” było doskonalenie przez uczestników umiejętności prowadzenia różnego rodzaju aktywności edukacyjnych.

Codzienne sesje prowadził uroczy, a jednocześnie bardzo skoncentrowanego na swej roli Panayiotis Proestos. Dały one uczestnikom bardzo dużo wiedzy praktycznej, popartej licznymi przykładami z życia zawodowego naszego trenera, który jest psychologiem i psychoterapeutą.

Bardzo ważną rolę pełniła też wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami – wszak wiedza poparta praktyką jest łatwiej przyswajana.

Bardzo ważną rolę pełniła też wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami – wszak wiedza poparta praktyką jest łatwiej przyswajana. Wspólnie z innymi uczestnikami wymienialiśmy się pomysłami, naszymi przeżyciami, a także podpowiadaliśmy sobie wzajemnie rozwiązania problemów, które nas trapią w codziennej pracy.

Trener  zwrócił naszą uwagę na rzeczy, które nie zawsze są oczywiste, jak na przykład dbanie o siebie (self-care) w trakcie pracy trenerskiej.  Uczyliśmy się również  tworzyć odpowiednią atmosferę w trakcie prowadzenia treningu. Istotnym elementem była wiedza na temat storytellingu i jego roli w szkoleniach.

Dla mnie osobiście korzyścią były nowe pomysły na lodołamacze (ice-breakers).  Dostałem informację zwrotną na temat mojej mowy ciała, czego mam unikać, a co wzmacniać w pracy z grupami.

Dla mnie osobiście korzyścią były nowe pomysły na lodołamacze (ice-breakers).  Dostałem informację zwrotną na temat mojej mowy ciała, czego mam unikać, a co wzmacniać w pracy z grupami.

Szkolenie dało uczestnikom dużo teorii, ale popartej rzetelną praktyką, zarówno prowadzącego, jak i uczestników, co jest niewątpliwe wspaniała wartością dodaną.

Uczyliśmy się również  tworzyć odpowiednią atmosferę w trakcie prowadzenia treningu. Istotnym elementem była wiedza na temat storytellingu i jego roli w szkoleniach.

Inspiracjami ze szkolenia Train the trainer na Cyprze Bartek dzieli się w swoim artykule Self-care w życiu trenera, czyli jak uniknąć wypalenia.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ (Akcja 1 Mobilność edukacyjna, Mobilność kadry edukacji dorosłych, numer umowy 2018-1-PL01-KA104-049658).