fbpx

AKTUALNOŚCI

Refleksje po szkoleniu Emotional Intelligence

MAJA WĄSAŁA / TRENER

10 MAJA 2017 r.

Szkolenie Emotional Intelligence: identify, harness & manage emotions, które odbyło się na Cyprze w Limassol w dniach 1-5 maja 2017 r. miało w sobie kilka komponentów.

Komponent pierwszy

Treść szkolenia – wiedza, w jaki sposób inteligencja emocjonalna pomaga budować relacje międzyludzkie. Jak poczucie własnej wartości, umiejętność odczytywania emocji – własnych oraz rozmówcy, klienta, szefa, współpracownika, może budować lub niszczyć naszą ścieżkę zawodową. Jak nasze wzorce budowania więzi międzyludzkich wpływają na najbliższe otoczenie. Jak my sami przez nasze przekonania tworzymy świat sprzyjających okoliczności lub nieszczęśliwych zdarzeń. Proste? Banalnie nieskomplikowanie, ale trzeba sobie zapewnić komponent drugi.

Komponent drugi

Stan alfa, w którym budzi się nasza wrodzona zdolność do rozwiązywania problemów, kreowania nowych projektów i budowania pozytywnych relacji. Jak wejść w stan alfa? jest wiele możliwości – sen, odpoczynek, tworzenie “pustych przestrzeni” w umyśle, gdzie mogą rodzić się nowe i świeżutkie idee. Zrozumienie, że fizjologia – sen, jedzenie, odpoczynek, przyjazne więzi są środowiskiem, w którym rodzi się człowiek świadomy swoich wartości. Brak lub kiepskie warunki codziennego życia, stres, lęk, zbyt wiele przytłaczających nas spraw, sprawiają, że nie jesteśmy kreatywni. Stajemy się więźniami własnego ciała. A rzecz w tym, by z nim współpracować – potrafi nam się odwdzięczyć. Co, jeśli zapomnimy o tych warunkach? Komponent trzeci.

Szkolenie Emotional Intelligence: identify, harness & manage emotions, Cypr (Limassol), 1-5 maja 2017 r.

Komponent trzeci

Ludzie. Przyjaciele, którzy cię znają i mogą delikatnie pokazać, że idziesz w złym kierunku. Nowi znajomi, którzy zasilą cię nowymi pomysłami i zainspirują tym, jak inaczej cię postrzegają, bo zobaczą to, czego nie dostrzeżesz sam. Skąd wziąć takie świeże spojrzenie? Komponent czwarty.

Komponent czwarty

Nowe miejsce, totalnie inne od kultury , w jakiej żyjemy. CYPR, gdzie życie zamiera między 14 a 16, bo ważniejsze jest, by odpocząć niż w zmęczeniu wysilać się na pomysły, które i tak się nie pojawią. Miejsce, w którym przekaz od ludzi tam żyjących jest jak dzwonek budzący twój umysł – MOŻESZ SPOJRZEĆ NA WSZYSTKO INACZEJ. USIĄDŹ. ZAMKNIJ OCZY. POSŁUCHAJ. Taki jest Cypr – tętniący rozmowami, spojrzeniami ludzkimi, słońcem, morzem, umiłowaniem życia. co może zmienić te wzorce jeszcze bardziej? Komponent piąty.

Komponent piąty

Język obcy. Nawet jeśli znasz go w stopniu basic – okazuje się, że możesz spojrzeć, uśmiechnąć się do drugiej osoby, wydać dźwięki, o które się nie podejrzewałeś. Język, który tworzy nową więź.

To wszystko – tych pięć komponentów sprawiło, że kurs nt. Inteligencji Emocjonalnej stał się przygodą ku nowemu – odpuszczeniu sobie i zaufaniu, iż stan FLOW pojawi się wtedy, gdy odpuścimy pogoń za perfekcyjnym rozwiązaniem. Gdy zadbamy o podstawowe potrzeby – sen, bycie nakarmionym i wypoczętym, o przyjaźń i szacunek dla siebie i swojego życia.

 

 

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ (Akcja 1 Mobilność edukacyjna, Mobilność kadry edukacji dorosłych, numer umowy 2016-1-PL01-KA104-025815).