Jak podsumować ćwiczenie na warsztacie, by stworzyć pole do refleksji uczestników
JULIA WARDAKOWSKA
W pracy z grupą jako facylitator mogłaś.eś spotkać się z tym, jak dużym wyzwaniem potrafi być zamknięcie aktywności, tzw. debriefing. Wykonuje się je na koniec, aby uczestnicy mieli okazję dokonać refleksji nad daną aktywnością i zauważyć czego nowego się nauczyli w jej trakcie.

Jak przeprowadzić debriefing w sposób prosty i skuteczny? W tym filmiku przedstawiam Ci zasadę 4F: Facts, Findings, Feelings, Future, czyli świetne narzędzie, które z pewnością ułatwi Ci zamykanie aktywności z twoją grupą.

Julia Wardakowska

Początkująca facylitatorka, studentka. Swoją przygodę z międzynarodowymi projektami wymiany młodzieżowej rozpoczęła w roku 2019. Obecnie aktywnie działa w stowarzyszeniu studentów ESN UW. Uwielbia pracę z ludźmi, podróże i czytanie literatury fantastycznej. Życiowe motto? Nie ma takiego, woli mieć nowe motto na każdy nowy dzień.

Niniejsze nagranie powstało jako rezultat projektu „Wider Horizons”, realizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Innowator.

Projekt współfinansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ (Akcja 1 Mobilność edukacyjna, Mobilność kadry edukacji dorosłych, Umowa numer 2020-1-PL01-KA104-079945).

Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

BLOG Fundacji Wspierania Rozwoju Innowator jest objęty licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 License. Uprzejmie prosimy o wyraźne zacytowanie autora wpisu i źródła: „Tekst pochodzi z bloga Fundacji Wspierania Rozwoju Innowator  i znajduje się pod adresem [link do odpowiedniego wpisu] Autor tekstu: [imię nazwisko]”.