Beyond to 5 dniowy warsztat metodą ustawień systemowych, który sami organizatorzy, czyli Fundacja Olde Vechte z Ommen, nazywa retreatem. Retreat to w szerokim rozumieniu wyjazd, którego celem jest wycofanie się na jakiś czas z codziennych, rutynowych aktywności i refleksyjne wejście w siebie, słuchanie swoich potrzeb i często odkrywanie nieuświadomionych dotąd zachowań, mechanizmów czy wzorców.

Beyond wprowadza swoich uczestników w różnorodne procesy, których wspólnym mianownikiem są ustawienia systemowe, pozwalające na nowe wglądy, pogłębienie świadomości siebie i relacji w których się znajdujemy, tak aby znaleźć harmonię i równowagę w życiu. Ważnym elementem metody systemowej jest przyjęcie i uznanie rzeczywistości, oduczenie się negatywnych przekonań i odkrycie tego, co może wspierać w rozwoju własnej wolności, jednocześnie poddając się temu, co jest.

Agnieszka, nasza trenerka, uczestniczyła w treningu Beyond w Fundacji Olde Vechte w Holandii w lutym 2022. Poniżej dzieli się swoimi osobistymi wrażeniami z tego doświadczenia:

W trakcie tych pięciu dni, wraz z 20 innymi osobami, doświadczałam różnorodnych, dynamicznych form i metod pracy (konstelacje, rytuały, wizualizacje, ruch itp.), które pomogły mi zdefiniować i zmierzyć się z problemami czy ograniczającymi przekonaniami, pojawiającymi się w moim życiu prywatnym i zawodowym. Podejście systemowe pomogło mi dostrzec ukrytą dynamikę i potencjał systemów w których się znajduję (rodzina, praca, relacje), za pomocą głębokiego połączenia z wrażeniami płynącymi z ciała, intuicyjnymi obrazami i niewidzialnymi zależnościami między elementami konstelacji.

Dzięki Beyond czuję, że stałam się bardziej autentyczna w istniejących relacjach, rozwinęłam intuicję i rozumienie swojego ciała, zrozumiałam porządek i miejsce w swojej rodzinie, co przyniosło mi uznanie i wdzięczność za to, że jestem jej częścią.

Beyond odbył się 19-23 lutego i mogłam  w nim uczestniczyć dzięki projektowi „Wider Horizon”, realizowanym w ramach programu Erasmus+ przez Fundację Innowator.

Trening Beyond, w którym uczestniczyła Agnieszka w dniach 19-23 luty 2022 został zrealizowany w ramach projektu Wider Horizons. Projekt jest finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.